Įmonės bankrotas

Pagrindiniai įstatymai ir klausimai, su kuriais tenka susidurti dirbant

Standartinė Prokuristas » 2009-03-24 15:30

Visada galite sekti bankroto procesą ir reikalauti, kad administratorius pateiktų pvz nutartį, kuria patvirtinti kreditorių finansinių reikalavimai. Rasite save, vadinasi viskas tvarkoje. Nerasite, pateiksite prašymą tada ir įtrauks tada.
Vartotojo avataras
Prokuristas

Standartinė Jema » 2009-04-03 17:41

Laba diena,

norėčiau sužinoti ar verta darbdavį paduoti į teismą dėl neišmokėto atlyginimo, jeigu po kelių savaičių bus pirmas teismas dėl bankroto bylos.
Ar būtų kokia nors nauda, jeigu mano ieškinį svarstytų po bankroto bylos iškėlimo?
Vartotojo avataras
Jema

Standartinė Andrius » 2009-04-03 19:20

Po bankroto bylos iškėlimo Jūsų bylą sujungs su bankroto byla ir atskirai niekas nesvarstys, tad naudos teistis nėra.
Vartotojo avataras
Andrius
Administratorius

Standartinė Jema » 2009-04-03 21:47

Ar duotų kokios nors naudos kreipimasis į teismą dėl neišmokėto atlyginimo, jeigu įmonę nuspręstų struktūrizuoti? Ar teismo sprendimas reikštų pirmumo teisę atsiskaitant su manim restruktūrizavimo metu?
Vartotojo avataras
Jema

Standartinė Andrius » 2009-04-03 21:55

Restruktūrizavimui tai įtakos irgi neturi, pirmumo teisė ir taip yra darbuotojams.
Vartotojo avataras
Andrius
Administratorius

Įmonės bankrotas ir darbuotojas

Standartinė Vanilė » 2009-04-16 16:13

Laba diena,
Mano draugas dirbo statybų įmonėje. Atėjus sunkiems laikams jis buvo atleistas abipusiu susitarimu pagal LR DK 125 str. Tačiau jam nebuvo sumokėta: darbo užmokestis už du paskutinius mėnesius; dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė kompensacija. Įmonė sakėsi neturinti pinigų sumokėti. Buvo pasirašytas abipusis susitarimas, kad minėtas išmokas darbdavys įsipareigoja sumokėti po mėnesio, skaičiuojant nuo atleidimo datos (datos susitarime nurodytos tikslios, kaip ir išmokų sumos). Mano draugas geranoriškai sudarė įmonei palankias apmokėjimo sąlygas, kadangi buvo viltis, jog pinigų darbdavys vėliau turės.
Deja. Mėnuo praėjo, o pinigai į sąskaitą taip ir „neįkrito“. Mano draugas registruotu laišku išsiuntė įmonei raginimą atsikaityti ir perspėjimą, jog nemokėjimo atveju bus kreiptasi į teismą. Gavusi laišką direktorė telefonu tvirtino, jog pinigų įmonė tikrai neturinti, jog visos įmonės sąskaitos yra jau areštuotos, bet bankroto neskelbia, laukia, kol kas nors iš skolininkų iškels bankroto bylą. Iš patikimų šaltinių sužinojome, jog pinigų jie tikrai neturi.
Panašius sunkumus patyrė ir kiti įmonės darbuotojai – buvo išleisti neapmokamų atostogų, atleisti „savu noru“ neišmokant kompensacijų ir darbo užmokesčio už paskutinius dirbtus mėnesius.
Tikrai nežinome kaip pasielgti. Jei mano draugas nesikreips į teismą, ar bankroto atveju jis bus įtrauktas į kreditorių sąrašą? Jeigu taip, ar jam bus mokama iš garantinio fondo kaip buvusiam įmonės darbuotojui? Ar tikslinga įmonę, kuri yra ant bankroto slenksčio, duoti į teismą? Kodėl?
Vartotojo avataras
Vanilė

imones bankrotas

Standartinė Saimis » 2009-04-21 20:35

Iškeliau įmonei bankroto byla ir išejau iš darbo pagal 127.2 straipsni. Liko neišmoketas atlyginimas už rugseji, spali, lapkriti ir puse gruodžio. Suma sudaro 4011lt-tai ir alga, ir už nepanaudotas atostogas. Esant krizinei situacijai Lietuvoje, kokios sumos galiu tiketis iš Garantinio fondo. Imones turto nera, viskam uždetas banko areštas. Aciū
Vartotojo avataras
Saimis

Standartinė Rūta-Mėta » 2009-04-21 20:51

Apie tai jau buvo kalbėta šiame forume, netingėkite pasiskaityti.
Vartotojo avataras
Rūta-Mėta

Standartinė razorrazor » 2009-06-10 15:45

Sveiki, imone nevykdo veiklos, darbdavys nusprende mane atleisti savo iniciatyva be jokiu priezasciu is darbo ir poto svarstyti del bankroto, nera ismoketas keliu menesiu atlyginimas ir atostoginiai, ka tokiu atveju gauciau? Jei darbudavys savo nuoziura mane atleistu ir neatsiskaitytu o po kiek laiko iskeltu bankroto byla ar gauciau siuos pinigus is garantinio fondo, t.y. bent 4*800? ar tokiu atveju jei mane atleistu pats dabdavys negauciau nieko? ir reikejo sedeti ir laukti bankroto kad gauti is GF 6*800 arba paciam rasytis prasyma del darbo sutarties nutraukymo kad gauti 4*800?
Aciu uz pagalba!
Paskutinį kartą redagavo razorrazor 2009-06-10 15:54. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
razorrazor

Standartinė Rūta-Mėta » 2009-06-10 15:49

Atleidimo dieną darbdavys turėtų išmokėti visas Jums priklausančias sumas. Ar darbdavys turės, ar sumokės čia jau kitas klausimas. Bet kuriuo atveju turėsite teisę kreiptis į teismą.
Vartotojo avataras
Rūta-Mėta

Standartinė razorrazor » 2009-06-10 15:51

aciu uz toki greita atsakyma, nieko nesumokejo, pats niekur dar nepasirasiua del isiejimo. ka daryti? ir apskritai tik dabar susizinojau is buhalterijos kad mane atleido, atseit jau pries 2 savaites ir kad padave jau i sodra informacija, kaip taip gali buti be mano sutikimo ir mano zinios? Apart teismo kitu budu gaiu atgauti nesimoketus pinigus, bankrotas palnuojamas uz menesio. ar jei dabrdavys atleidzia jau negali buti jokia kalba apie GF?
Paskutinį kartą redagavo razorrazor 2009-06-10 15:56. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
razorrazor

Standartinė Rūta-Mėta » 2009-06-10 15:55

Tai jūs turite nuspręsti ką daryti, niekas kitas.
Turite gauti iš darbdavio įspėjimą apie tai, kad būsite atleistas iš darbo (arba prieš 2 mėn. arba prieš 4 mėn.). Jeigu dar nieko panašaus nevyksta, dirbate toliau ir laukiate veiksmų iš darbdavio. O jeigu nemoka altyginimo jau keli mėnesiai, kreipiatės į teismą.
Vartotojo avataras
Rūta-Mėta

Standartinė razorrazor » 2009-06-10 15:57

As apskritai tik dabar susizinojau is buhalterijos kad mane atleido, atseit jau pries 2 savaites ir kad padave jau i sodra informacija, kaip taip gali buti be mano sutikimo ir mano zinios? Apart teismo kitu budu galiu atgauti nesimoketus pinigus, bankrotas palnuojamas uz menesio. ar jei dabrdavys atleidzia jau negali buti jokia kalba apie GF?
Del atleidimo mane niekas neinformavo.
Vartotojo avataras
razorrazor

Standartinė Rūta-Mėta » 2009-06-10 16:01

Na tikriausiai jūsų darbdavys susipykęs su darbo kodeksu, arba jo išviso neskaito.
Kreipiatės į teismą ne tik, kad dėl neišmokėto atlyginimo, bet ir neteisėto atleidimo, galite reikalauti būti sugrąžinamas į darbą.
Vartotojo avataras
Rūta-Mėta

bankrotas

Standartinė mantas 1984 » 2009-07-01 12:47

sveiki, mano firmoje, kuiioje dirbu, db tokia situacija: atlyginimas veluoja jau 2 men., nzn ar paciam rasyti prasyma del atleidimo is darbo ar laukti kol man ismokes Garantinis fondas, kadangi kiek zinau jau yra paduoti dokumentai, kad pradeti imonei bankroto byla?
Vartotojo avataras
mantas 1984

AnkstesnisKitas

Grįžti į Darbo teisė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių